Strefa Wiedzy

Salon Optyczny Larysa Kędzierzyn-Koźle

astygmatyzm

Astygmatyzm to często występująca wada wzroku, obok krótkowzroczności oraz dalekowzroczności. Jej korekcja może odbyć się za pomocą okularów, bądź soczewek. Co więcej, za pomocą specjalistycznego zabiegu laserowego, możliwe jest całkowite wyeliminowanie tejże wady wzroku.


salon optyczny kędzierzyn

Dla wielu osób, okulary stanowią tzw. drugie oczy, dzięki którym są w stanie widzieć świat takim, jakim jest: bez zamazanych lub zniekształconych obrazów. Z pewnością więc warto o nie zadbać, aby służyły nam jak najdłużej.


images/zespół_suchego_oka6.jpg

Zespół suchego oka to dosyć nieprzyjemna dolegliwość, która najczęściej występuje u osób, które spędzają wiele godzin przed komputerem. Ponadto może wystąpić również u osób noszących soczewki kontaktowe, przebywających w klimatyzowanych pomieszczeniach, bądź w przypadku kobiet z zaburzeniami estrogenowymi.


okulary korekcyjne kędzierzyn

Masz problemy z zaczerwienieniem oczu, bólem, uciążliwym szczypaniem czy wrażeniem piasku pod powiekami?
Najprawdopodobniej doskwiera ci problem tzw. zmęczonego oka. Razem z zespołem suchego oka to najpopularniejsze dolegliwości okulistyczne wśród ludzi w dzisiejszych czasach.


szkła kontaktowe kędzierzyn

Soczewki kontaktowe stają się coraz bardziej popularne. Ich funkcjonalność zdecydowanie przewyższa standardowe okulary korekcyjne. Dlaczego? O tym w artykule.


KONTAKT